Blazor

Blazor

Blazor یک web framework مجانی و open-source است که به برنامه نویسان امکان ساخت وب اپلیکیشن ها با استفاده از #C و HTML را می دهد. این framework توسط Microsoft ساخته شده است. پنج نسخه متفاوت از اپلیکیشن Blazor تاکنون اعلام شده است.

سرور Blazor: این اپلیکیشن ها روی سرور اصلی ASP.NET در فرمت ASP.NET Razor هاست می شوند.

Web UI تعاملی با #C

Blazor به شما امکان ساخت web UI های تعاملی با استفاده از #C به جای JavaScript را فراهم می کند. اپلیکیشن های Blazor از اجزای قابل استفاده مجدد web UI تشکیل شده است که با HTML و CSS اجرا می شوند. هر دو کدهای client و server با استفاده از #C نوشته شده است و به شما اجازه به اشتراک گذاری کد و library ها را می دهد.

Blazor یک ویژگی ASP.NET است، یک framework محبوب برای ساخت وب است که با استفاده از ابزارها و library های ساخت اپلیکیشن های وب، پلت فرم .NET developer را گسترش می دهد.

اجرا بر روی WebAssembly یا سرور

Blazor می تواند با استفاده از WebAssembly، کدهای #C سمت client را مستقیماً در browser اجرا کند. از آنجا که این یک اجرای واقعی .NET بر روی WebAssembly است، شما می توانید از کدها و library های بخش های سمت سرور اپلیکیشن خودتان دوباره استفاده کنید.

از سوی دیگر، Blazor می تواند منطق client شما را بر روی سرور اجرا کند. مسائل client UI با استفاده از SignalR (یک framework پیغام رسان واقعی) به سرور پس فرستاده می شوند. هنگامی که اجرا کامل می شود، تغییرات مورد نیاز UI به client فرستاده می شوند و با DOM ادغام می شوند.

ساخت بر روی استانداردهای open web

Blazor از استانداردهای open web بدون plugin ها یا بدون فرایند تبدیل کدهای نوشته شده به دیگر زبان ها، استفاده می کند. Blazor در تمامی web browser های مدرن، از جمله browser های موبایل، قابلیت اجرا دارد.

اجرای کد در browser، مشابه قالب های امنیتی در framework های JavaScript عمل می کند. اجرای کد Blazor بر روی سرور، انعطاف پذیری لازم برای انجام هر کاری که شما به صورت نرمال بر روی سرور انجام می دهید، مانند برقراری ارتباط مستقیم به پایگاه داده، را دارد.

به اشتراک گذاری کدها و library ها

اپلیکیشن های Blazor می توانند از library های موجود .NET استفاده کنند، به لطف استاندارد .NET، یک مشخصه رسمی.NET APIs که میان تمامی اجراها و پیاده سازی های .NET مشترک است.

استانداردهای .NET امکان استفاده از کد و library های مشابه را روی سرور، در browser، یا هر جای دیگری که شما کدهای .NET می نویسید، را می دهد.

قابلیت همکاری و تعامل JavaScript

کد #C شما به راحتی می تواند باعث فراخوانی APIs ها و library های JavaScript می شود. هنگام نوشتن منطق تان در #C، می توانید به استفاده از اکوسیستم بزرگ library های JavaScript، که برای UI سمت client وجود دارد، ادامه دهید.

هنگام استفاده از اجرای کد سمت سرور، Blazor مراقب اجرای بی نقص هر کد JavaScript بر روی client است.

ابزارهای رایگان برای هر سیستم عملیاتی

Visual Studio و Visual Studio Code تجربه خوب ساخت Blazor بر روی Windows، Linux، و macOS را فراهم می کنند.

اگر ترجیح می دهید از ویرایشگر متفاوتی استفاده کنید، ابزارهای خط دستوری .NET وجود دارد که به شما امکان می دهد با ویرایشگر مورد نظر خودتان کار کنید.

اکوسیستم عناصر و مؤلفه های UI

با استفاده از عناصر UI با قابلیت استفاده مجدد از بهترین فروشنده های عناصر و مؤلفه ها، مانند Telerik، DevExpress، Syncfusion، Radzen، و دیگران، به سرعت بهره ور شوید.

Open-source و رایگان

Blazor بخشی از پلت فرم open-source .NET است که انجمنی قوی متشکل از بیش از 60 هزار مشارکت کننده از بیش از 3700 شرکت است.

.NET رایگان است و شامل Blazor می باشد. هیچ اجرت یا هزینه مجوزی، حتی برای استفاده تجاری، اخذ نمی شود.

انجمن فعال

Blazor انجمن فعالی دارد که به سؤالات پاسخ می دهد، نمونه ایجاد می کند، نکات آموزشی می نویسد، کتاب تألیف می کند و غیره. Blazor یک لیست عالی از منابع Blazor که مورد تأیید و حمایت انجمن است، تهیه می کند.

 

منبع

نظر شما :

12 − نه =