5 گرایش در SEO

SEO Trends
با معرفی تکنولوژی های جدید، نحوه استفاده افراد از موتورهای جستجو تکامل می یابد. کسب و کارها باید از این تکنولوژی های جدید و چگونگی استفاده از آن ها برای تقویت SEO و بهبود رتبه بندی شان، مطلع باشند.

اگرچه از زمان معرفی اولین الگوریتم SEO در سال 2000 تغییرات زیادی رخ داده، ایده پشت تکنیک های SEO همچنان یکسان است.

در اولویت قرار دادن مشتریان و کاربران – این موضوع نیروی محرکه پشت SEO و هدف نهایی آن است؛ اگرچه، با پیشرفت تکنولوژی با سرعتی فزاینده، چگونگی استفاده ما از SEO در آینده تغییر چشمگیری خواهد کرد. بازاریابان، صاحبان مشاغل/وبسایت ها یا هر کسی که در این فرایند درگیر است برای موفقیت باید پیشاپیش درباره این تغییرات مطلع باشند.

در اینجا به معرفی 5 گرایش SEO که حال و آینده SEO را نشان می دهند می پردازیم که به شما در افزایش رتبه بندی کسب و کارتان کمک می کنند.

ظهور جستجوی صوتی

با ظهور دستیاران دیجیتالی، مانند Siri و ابزارهای جدید خانگی مانند Alexa و Google Home، جستجوی صوتی در حال شایع شدن است.

با شایع تر شدن جستجوی صدا، نحوه استفاده ما از کلیدواژه ها و عبارات تکامل خواهد یافت. به جای استفاده از جملات شکسته و توالی کلید واژه ها، مردم با استفاده از الگوهای گفتگوی عادی شان به جستجو خواهند پرداخت، احتمالاً درخواست های جستجو را به عنوان سوال مطرح می کنند.

نحوه تهیه و ارائه نتایج در موتور جستجو دقیق تر و خلاصه تر خواهد شد.

کسب و کارها و افراد علاقمند به SEO برای آماده بودن برای تغییرات، باید محتوای خود را در قالب Q&A بنویسند تا با کلیدواژه ها و عباراتی که مردم احتمالاً در جستجوی صدا استفاده می کنند، مطابقت داشته باشد. این امر به کسب و کار شما کمک می کند تا در موتور جستجو رتبه بالاتری کسب کنید و traffic صفحه خود را افزایش دهید.

AI فرصت های نامحدود عرضه می کنند

هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) فرصت های تکنولوژیکی را که پیش از آن غیرقابل درک بود، فراهم می کند و بهبود می دهد.

در نظر بگیرید شرکت ها چقدر داده درباره مشتریان خود دارند، مانند Facebook و Google. با بهتر شدن تکنولوژی AI پشت این platform ها، تکنولوژی قادر خواهند بود داده های جمعیت شناختی شان و تمام داده هایی را که آن ها به صورت شخصی وارد سایت می کنند را استخراج کنند تا بتوانند محتوا، تبلیغات و رسانه های هدفمندتر ارائه دهند.

هرچقدر افراد بیشتری محتوای هدفمند و شخصی دریافت می کنند، انتظار آن ها بیشتر می شود. برای درصدر صفحات قرار گرفتن، کسب و کارها باید محتوای دقیق و با هدفمندی بالا برای مشتریان خود ایجاد کنند.

تمامی داده های جمعیت شناختی که در خصوص مشتریان خود دارید را در نظر بگیرید، مانند:

سن – جنسیت – محل جغرافیایی – مذهب – تمایلات جنسی – شغل – درآمد – زندگی خانوادگی – احساسات – علاقمندی ها – موسیقی مورد علاقه – تمایلات سیاسی.

این لیست بی انتهاست. ایجاد محتوایی که حوزه ای از هر شخص را برآورده سازد برای کسب و کارها چالش برانگیز است. ساماندهی داده هایتان، یادگیری نحوه استفاده از آن، و برنامه ریزی برای آینده به طور چشمگیری به شما کمک می کند تا بر چالش های ایجاد محتوایی شخصی و هدفمند فائق آیید.

VR/AR شروع به کار کرده اند

اگرچه تکنولوژی های VR/AR جزء جریان اصلی حساب نمی شوند، این تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است و در نهایت شیوه ای که مردم به جستجو و استفاده از محتوا می پردازند را تغییر خواهد داد.

تکنولوژی AR، به عنوان مثال، این امکان را به مصرف کنندگان می دهد تا کالا را قبل از خرید به صورت مجازی امتحان کنند.

تکنولوژی AR هنوز نسبتاً جدید است، اگرچه، با اشتیاق و میل و رغبت مصرف کنندگان برای رشد تکنولوژی های همه جانبه، این تکنولوژی پیشرفت خواهد کرد.

موتورهای جستجو خیلی زود از طریق کاوش در وبسایت شما برای یافتن محتوای AR/VR و ارائه بخش جستجوی مجزا برای این تکنولوژی ها، خود را با ظهور این تکنولوژی ها وفق خواهند داد. هنگامی که این اتفاق رخ دهد، باید شیوه های SEO را از این محتوا اتخاذ کرد.

ارتباط فزاینده جستجوی Amazon

Amazon در حال بزرگتر شدن است، به طوری که قادر خواهد بود با موتورهای جستجوی بزرگ مانند Google و Yahoo رقابت کند.

به لطف خط محصول و خدمات پیشتاز Amazon، بسیاری از افراد به خود زحمت جستجوی محصولات در مرورگرهای معمولی وب را نمی دهند و در عوض مستقیماً به Amazon می روند.

از چشم انداز تجاری، این مطلب حائز اهمیت است. از آنجایی که Amazon سیستم الگوریتم خود را اداره می کند، کسب و کارها باید شیوه های SEO مخصوص Amazon را بیاموزند.

شما باید قصد مشتریان خود را از هر محصول بدانید، عنوان ها، خطوط محصول و توصیف موارد را بهینه کنید تا بتوانید آن را در هر دو موتور جستجو اجرا کرده و بهترین کلیدواژه ها و عبارات مشتری محور را بیاموزید.

این موضوع برای جستجو در پلتفرم Amazon و بهینه سازی نتایج Amazon جهت نمایش در موتورهای جستجوی Google حائز اهمیت است.

رسانه های اجتماعی برای ماندن اینجا هستند

با انتشار اخیر ویدئو Facebook و بهبود مستمر در تمام platform های شبکه اجتماعی، در نظر گرفتن چگونگی انتشار و استفاده از محتوای شبکه های اجتماعی، به موضوع SEO مرتبط تر می شود.

Platform های شبکه اجتماعی متوجه ارزش صنعت محتوا برای کسب و کارها هستند و به طور مداوم platform های خود را بهینه می سازند تا به کسب و کارها برای افزایش دسترس بودن محتوایشان و تلاش های بازاریابی شان کمک کنند.

افراد بیشتری محتوایی را خواهند دید که به آن ها مرتبط است و رقابت بین کسب و کارها بر سر کسب برترین جایگاه ها در صفحه جستجو بیشتر می شود. تمرکز مشتری محور بر این platform ها اولویت خواهد بود.

SEO همگام با تکنولوژی تکامل می یابد

بزرگ ترین تغییرات در SEO حول پیشرفت در تکنولوژی های مشتری محور، مانند قابلیت جستجوی صدا، AI، VR/AR، جستجوی Amazon و شبکه اجتماعی.

SEO یک صنعت پویا است و با تغییر تکنولوژی تکامل می یابد. برای آماده شده برای آینده، کسب و کارها باید گرایش ها و پیشرفت های سال آینده را رصد کنند تا عقب نیفتند.

 

منبع

نظر شما :

15 + هشت =