مقاله طراحی و توسعه وب

فناوری جدید و در حال گسترش طراحی وب

web development
web development

دسته بندی: نوشتن وب، توسعه وب

تاریخ انتشار: ۱۲-۰۸-۱۳۹۷

در مورد فناوری جدید و در حال گسترش طراحی وب و  توسعه جهانی اطلاعات بیشتری کسب کنید. این تکنولوژی یا برنامه می تواند زندگی شما را به عنوان یک طراح وب یا برنامه نویس ساده تر و سرگرم کننده تر کند.

فناوری های عجیب و غریب وب

دنیای ساخت وب سایت ها همیشه سریع حرکت می کند. به نظر میرسد چارچوب شگفت انگیز جدید و یا برنامه طراحی جدید هر روز بیرون می آید. در این مقاله از پیشرفت جدید و هیجان انگیز در طراحی وب و عرصه توسعه وب مطلع خواهید شد. این فناوری وعده داده است تا وب سایتهای زیبا و کاربردی و برنامه های وب را ساده تر و جذاب تر کند.

شهاب سنگ: جاوا اسکریپت همه جا

شهاب سنگ به نظر می رسد که یک پلت فرم جدید و شگفت انگیز برای نوشتن و استقرار برنامه های وب است. او قول داده است که پلت فرمی برای استفاده در ساختار برنامه ها برای چندین دهه آینده استفاده شود. این یک ادعای جسورانه است اما ممکن است که درست باشد.

از لحاظ تاریخی وب سایت ها عمدتا بر روی “کارهای اجرا شده در سرور کار کرده و HTML را یه یک مرورگر مبهم” ارسال کرده اند. استدلال تیم شهاب سنگ این است که این تکنیک اکنون منسوخ شده است. مرورگرهای مدرن  خود قادر به اجرای برنامه هستند. اطلاعات را از سرور و سایر سرویس های وب در سراسر محل جمع آوری می کنند و  منطقی نیست که با مدل قدیمی “همه چیز بر روی سرور” اجرا شود. منطقی تر این است که مرورگر تنها داده ای که نیاز دارد را در خواست کند – اگر نیاز است از چندین منبع- و نشانه گذاری خود را برای نمایش رابط برنامه ایجاد کند.

ویژگی های شهاب سنگ

شما برنامه های شهاب سنگ را تنها با استفاده از HTML، CSS و JavaScript می نویسید. ویژگی کلیدی شهاب سنگ این است که جاوا اسکریپت می تواند بر روی سرور (با استفاده از سرور شهاب سنگ و Node.js) یا مرورگر اجرا شود. شهاب سنگ روی سرور از بسته های جاوا اسکریپت سمت کاربر و سایر منابع محافظت می کند و آنها را به صورت بسته ای منحصر به فرد به مرورگر ارسال می کند.

شهاب سنگ از مفهوم برنامه نویسی واکنشی استفاده می کند؛ بدین معنی که عناصر در صفحه بصورت خود کار به روز رسانی میشوند هر زمانی که شما داده های برنامه ها را تغییر دهید. این یعنی کار کمتر برای شما به عنوان برنامه نویس و یک رابط کاربری که به طور بالقوه قدرتمند می باشد.

دیگر ویژگی های مهم شهاب سنگ شامل پشتیبانی برای چندین موتور قالب، تکثیر پایگاه داده بر روی سرور و مرورگر برای دسترسی به پایگاه داده فوق العاده سریع؛ و همینطور گسترش آسان برنامه روی هر دو سرور و سرور برنامه رایگان شهاب سنگ در آدرس meteor.com.

شهاب سنگ به نظر میرسد که یک روش بسیار ظریف برای ساخت برنامه های وب مدرن است. من نمی توانم صبر کنم تا شهاب سنگ را خودم امتحان کنم.

شهاب سنگ در چه مرحله ای است؟

شهاب سنگ در حال حاضر در مرحله “پیش نمایش” با کد ۱٫۰ طی پیگیری های چندین ماهه است. در همین حال، ساشا گریف یک مقدمه بزرگ برای شهاب سنگ نوشته است که نشان می دهد که چگونه یک برنامه مبتنی بر شهاب سنگ در ۴۵ دقیقه ساخته شده است.