اپلیکیشن موبایل

سامانه آمار

این سامانه جهت ارسال درخواست آمار از سرور مورد استفاده قرار می گیرد. این آمار قبلا توسط ابزار گزارش ساز تولید شده است و در زمان هایی که خارج از سازمان نیاز به استفاده از گزارش های موجود یا استناد به آن ها باشد؛ امکان استفاده از این سامانه وجود دارد.

پاسخ این استعلام، از طریق sms ، به کاربر ارسال می شود. این sms در inbox دیده نمی شود و اطلاعات آن در یک جدول در قالب گزارش مشاهده می شود. نتایج آن بدون نیاز به اینترنت و با استفاده از GSM modem ارسال می شود.

سامانه ارسال آمار روزانه

این اپلیکیشن به صورت برنامه ریزی شده قابلیت ارسال گزارش های های آماری خاص، برای کاربران خاص را دارد. شماره تلفن همراه این کاربران از قبل توسط کاربر مدیر تعریف شده است و فقط این کاربران گزارش ها را دریافت می کنند.

اپلیکیشن موبایل

موبایل اپلیکیشن

جهت ارزیابی و کنترل و ارسال و دریافت اطلاعات از طریق sms

سیستم درج اطلاعات، سیستمی جهت مکانیزه کردن فرآیند ورود داده های مربوط به دکل ها و ذخیره سازی این داده ها در بانک اطلاعاتی جهت استخراج گزارشات و تحلیل های آماری می باشد. جهت ورود دیتا به بانک اطلاعاتی در زمان بازرسی، از یک اپلیکیشن موبایل استفاده می شود.

بدین صورت که کاربر در هنگام بازرسی لیستی از شاخص های تعیین شده را مشاهده کرده و گزینه مربوط به تائید یا عدم تائید هر یک را انتخاب می کند و یا مقدار شاخص را وارد می نماید. بعد از تکمیل فرم، می تواند اطلاعات را برای سرور ارسال کند. ارسال اطلاعات به سرور از طریق اینترنت یا sms انجام می شود.

راهکار استفاده از اپلیکیشن موبایل

امروزه استفاده از سيستم هاي اطلاعاتي كه يكي از دستاوردهای فناوري اطلاعات مي باشد به يك ضرورت تبديل گشته و سازمان ها را در جهت استفاده هر چه بيشتر از اين فناوري جديد كه بستگي به تفكر مديران ارشد و شناخت و درك آنان از اهميت اين سيستم ها در امور شرکت دارد، ترغيب خواهد كرد. يکی از عوامل موثر بر تصميم­ گيری­ ها و برنامه ­ريزی ­ها در هر مجموعه، داشتن اطلاعات کامل و دقيق و همچنين زمان بدست­ آوردن اين اطلاعات يا به عبارت ديگر بهنگام بودن اطلاعات می­باشد. استفاده از تلفن همراه می تواند موجب تسهیل این امر شود.